Každé úterý se setkávají maminky i se svými dětmi na faře. Kdysi jsem mezi ně také chodila, spíše v roli babičky, i se svými vnoučátky. Byla jsem ráda za pozvání, které jsem dostala od pí. Aničky Smyčkové. Setkávání maminek vede už několik let.

Mne zaujalo, že maminky budou rozebírat Ef 5, 21 – 33 , jak je to s podřízeností muže a ženy v manželství. Zavítal na setkání i o. Miloš Kolovratník. Diskuze měla spád, je vidět, že maminky mají mnoho témat velmi dobře promyšlených. Zanechala v nás dobré pocity i poučení, jak žít manželství dnes, v době, která klade na ženu neméně těžké nároky. Také, jak chápat nesnadnou roli manžela a tatínka zároveň, jak řešit a někdy i sladit různé názory na totéž.

Stále se vracím k uvedeným podnětům. Nepředpokládala jsem, že ve mně zanechají tak hluboké dojmy. Jsem šťastná, že setkávání maminek v naší farnosti má tak vysokou úroveň a význam.

Vděčná farnice VŠ, 7.10.2015