V kostele sv. Vavřince v Anenské Studánce byla o prázdninách dokončena úprava interiéru kostela. Autorem návrhu i realizací byla pověřena firma Jan Mach, Červený Kostelec. Veškeré úpravy stály celkem 40.000,- Kč a místní farníci si je hradí z vlastních zdrojů. Částkou 10.000,- Kč přispěla i obec Anenská Studánka. Zhotoven je nový oltář, ambon, sedes pro kněze a ministranty, abak, svícny, nové umístění našly sochy Srdce Ježíšova a sousoší apoštola Jana a Panny Marie pod křížem.

Od dokončení rekonstrukce kostela v roce 2014 jsme zde již slavili tři svatby a troje křtiny. Tradicí se stala i svatovavřinecká pouť s následným programem.

M. Kolovratník