NOC KOSTELŮ – kostel sv. Jakuba v České Třebové – 10. 6. 2016 ve 21:00 h

Hodinky – scénická kantáta pro tři sólisty, sbor, smyčcový kvartet, klavír a jednu nadupanou tanečnici

Hodinky jsou scénickou kantátou o dvaceti částech, jejíž formální i duchovní inspirací byla denní modlitba církve, neboli „hodinky“. V úseku čtyřiadvaceti hodin, počínaje svítáním prvního a konče svítáním druhého dne, jsou tři dosud neznámí lidé spojeni poutem osudu a jejich rozpravy a zamýšlení se nad věcmi božskými jsou nahlédnutím hluboko do nitra lidského. Spíše než linku pevného děje můžeme vnímat psychologický vývoj tří osamělých duší toužících po naplnění, zdánlivě jasně rozdělené role jsou pak „klasikou“ nevyzpytatelnosti života. Obraz setkání s otcem na začátku a matkou na konci skladby pak celou kantátu rámuje dotekem rodičovské lásky převyšující moc jakéhokoli zla.

Učinkují: Litomyšlská hudební společnost

Litomyšlská hudební společnost je občanské sdružení, které bylo založeno na jaře 2013 a jehož cílem je prezentace tvorby soudobých regionálních autorů a podpora mladých hudebníků z Litomyšle.
V současné době organizuje projekty vzešlé z pera nadějného hudebního skladatele Petra Jiříčka. Na přípravě projektu se podílí až 50 dobrovolníků. Nedílnou součástí je smíšený sbor Vox Humana.

[gview file=“http://farnostct.cz/wp-content/uploads/2016/05/Noc-kostelů-2016-Hodinky.pdf“ height=“800px“ width=“100%“ save=“0″ cache=“0″]