Už poosmé pořádala Schola u sv. Prokopa v dlouhotřebovském  kostele od 19 hodin Noc kostelů, tentokrát s přízviskem romantická. V krásný, téměř letní večer jsme v úvodu přivítali Komorní orchestr bývalých žáků ZUŠ Česká Třebová. Asi 50 přítomných bylo svědky velmi zajímavého, pestrého a vtipně komentovaného vystoupení orchestru, jehož program byl laděn opravdu velmi romanticky. Při skladbě Tenkrát na západě měli mnozí slzy v očích. Po orchestru vystoupila s kytarou zpěvačka Henriette z Vítězné u Dvora Králové nad Labem. Její něžné písně doplněné krásným manželovým hudebním aranžmá vhodně dokreslily atmosféru večera. V závěru této akce vystoupily dvě skupiny zájemců na ochoz věže a pak se také zastavily u varhan, kde si vyslechly výklad a krátkou ukázku hry na královský nástroj.

Na video se můžete podívat zde.