Letošní koncert byl volným a přirozeným pokračováním krásně stráveného odpoledne, kdy jsme obdivovali výrobky šikovných českých rukou v Kulturním domě, ochutnávali z připravených nabízených dobrot, popíjeli lahodné teplé nápoje, nakupovali drobné dárky pro své blízké nebo něco úplně malého jen tak sobě pro radost.

A pak jsme si dopřáli čas ke ztišení, k zastavení, k naslouchání.

Uvedení do tohoto vzácného období roku, s žehnáním adventních věnců, nám zprostředkoval o. Miloš Kolovratník, děkan farnosti Česká Třebová.

V připraveném hudebním programu zazněly varhanní skladby starých českých mistrů v provedení Jana Lorence a nejznámější skladby z klasické duchovní hudby v podání sopranistky Veroniky Němcové.

Děti ze základní školy nám představily některé postavy adventu: sv. Ondřeje, sv. Barboru, sv. Mikuláše a sv. Lucii.

Dobrovolný příspěvek vstupného bude použit k pokrytí části výdajů na venkovní osvětlení schodiště kostela, které již po koncertě návštěvníci mohli vyzkoušet.

S přáním prožití radostného a pokojného adventu zdraví Miluše Lorencová.

P1180086 P1180089 P1180090 P1180096 P1180097 P1180101 P1180109 P1180110